Anna Dankowska Psycholog

Jestem psychologiem i certyfikowanym psychoterapeutą Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego oraz Europejskiego Stowarzyszenia Psychoterapii.

Prowadzę psychoterapię indywidualną, terapię par i rodzin.

W swojej pracy koncentruję się na budowaniu relacji terapeutycznej opartej na autentyczności, szacunku i spontaniczności.

Od ponad 15 lat zajmuję się rozwojem osobistym i wspieraniem pozytywnych zmian w życiu. Ukończyłam roczny program dla psychoterapeutów w Gestalt Institute of San Francisco (2004 r.) oraz czteroletnią szkołę psychoterapii w Polskim Instytucie Erickonowskim w Łodzi, przygotowującą do uzyskania certyfikatu psychoterapeuty (2007 r.). Mam za sobą specjalistyczne szkolenia z zakresu terapii poznawczo-behawioralnej, terapii przez ruch, terapii systemowej w ośrodkach rekomendowanych przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne oraz sekcję psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Korzystam z superwizji w ujęciu integratywnym i psychodynamicznym.

Odbywałam staże w Stanach Zjednoczonych, w Tajwanie oraz w Polsce. Dzięki temu miałam okazję pracować z osobami z różnych kultur i wykorzystywać w praktyce język angielski oraz język chiński. Doświadczenie w pracy psychologa i psychoterapeuty zdobywałam pracując z osobami odnajdującymi swoje miejsce w społeczeństwie, pokonującymi trudności emocjonalne, wychodzącymi z kryzysów osobistych (w centrum pomocy dla kobiet doświadczających przemocy, ośrodku kształcenia dla osób niepełnosprawnych, szpitalu psychiatrycznym, ośrodku pomocy społecznej). Pracuję z osobami, które chcą poprawić jakość swojego życia i w pełni zaangażować się w proces zmiany.

Obecnie zajmuję się psychoterapią w Poradni Zdrowia Psychicznego w Tarnowskich Górach. Prowadzę prywatną praktykę psychologiczną w Zabrzu.