Anna Dankowska Psycholog

Jestem psychologiem i certyfikowanym psychoterapeutą Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego oraz Europejskiego Stowarzyszenia Psychoterapii.

Prowadzę psychoterapię indywidualną osób dorosłych i młodzieży (powyżej 16 roku życia)  oraz terapię par i małżeństw.

W swojej pracy koncentruję się na budowaniu relacji terapeutycznej opartej na autentyczności, szacunku i zaufaniu.

Ukończyłam roczny program dla psychoterapeutów w Gestalt Institute of San Francisco (2004 r.) oraz czteroletnią szkołę psychoterapii w Polskim Instytucie Erickonowskim w Łodzi, przygotowującą do uzyskania certyfikatu psychoterapeuty (2007 r.). Mam za sobą specjalistyczne szkolenia z zakresu terapii poznawczo-behawioralnej, EMDR, terapii przez ruch, terapii systemowej w ośrodkach rekomendowanych przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne oraz Sekcję Naukową Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Superwizowałam swoją pracę u terapeutów pracujących w nurcie psychodynamicznym, Ericksonowskim, a także zajmujących się psychodramą. Stale poddaję swoją pracę superwizji i rozwijam warsztat pracy w oparciu o nowe podejścia w psychoterapii.

Od 2003 r. odbywałam staże w Stanach Zjednoczonych, w Tajwanie oraz w Polsce. Dzięki temu miałam okazję pracować z osobami z różnych kultur i wykorzystywać w praktyce język angielski oraz język chiński. Doświadczenie w pracy psychologa i psychoterapeuty zdobywałam pracując z osobami odnajdującymi swoje miejsce w społeczeństwie, pokonującymi trudności emocjonalne, wychodzącymi z kryzysów osobistych (w centrum pomocy dla kobiet doświadczających przemocy, ośrodku kształcenia dla osób niepełnosprawnych, szpitalu psychiatrycznym, ośrodku pomocy społecznej). Pracuję z osobami, które chcą poprawić jakość swojego życia i w pełni zaangażować się w proces zmiany.

Od 2009r. prowadzę prywatną praktykę psychologiczną w gabinecie w Zabrzu stacjonarnie i online.

Od 2021r. współtworzę podcast Wspólne Słowa.

Zapraszam do współpracy.